SM utomhus för medeltid

Armborst SM 2014
(Säcken, Visby)
06-08-2014
MR900

(20, 30 & 40m)

PlaceringSkytt20 m30 m40 mTotal
1Jan-Åke Andersson (Nicolaus)269241212722
2Rolf Hallin (Rolf Kraak)258236202696
3Krister Hallin (Joar Blå)246223177646
4Samuel Beijer (Samuel Tvärvige)230188143561
5Stephan Andersson (Stephan Antikristo)228176121525
6Lena Eklund (Kristina Carlsdottir)212184157553
7Jenny Hallin (Falköga)24615094490
8Stig-Göran Wallner (Brostige )177155110442
9Gustav Malmborg (Styrr Gizzurrsson)2321910423
10Markus Nordh (Markus Nordh)2047387364
11Linus Källström (Linus Källström)20313314350


Då var det dags för ett nytt SM i Medeltida Armborst MR600/60!

Tid: Onsdagen den 6 Augusti kl. 10.00 med samling kl. 9.00
Plats: Säcken (GPS: Lat N 57° 35′ 25″Lon E 18° 15′ 36″)
Avgift: 100kr betalas på plats
Krav: Medeltidskläder

Anmälning: Enskild tävlande anmäler sig senast måndag den 4 Augusti till Chatrine Hallin på mail (Chatrine.hallin@Hotmail.com), sms (0707969676) eller på facebook Lagen anmäler man direkt på plats innan tävlingen börjar.