Swedish open och SM utomhus (sporting)

Swedish open 2014
(Kalvsjö gård, Lemmhult)
30-08-2014
SR600

(35, 45 & 55m)

PlaceringSkytt35 m45 m55 mTotal
1Tobias Tarukoski (DP)189168178535
2Micky Skottlund (GAK)185180169534
3Anders Tarukoski (DP)185178153516
4Boris Larssen (GAK)175170167512
5Andreas Lindh (HBS)170177164511
6Edvin Hedberg (HBS)177169152498
7Manreep Singh (INDIA)176179144499
8Harpet Singh (INDIA)187156153496
9Lovejeet Singh (INDIA)179158158495
10Andreas Fritz (SmAS)176158161495
11Kristian Persson (HBS)179168146493
12Kent Hedberg (HBS)173161157491
13Oscar Hedberg (HBS)166179133478
14Amritpal Singh (INDIA)174152151477
15Odd Hedberg (HBS)173146122441
16Fatehajeet Singh (INDIA)1365480270
17Abishay Goyal (INDIA)1196068247
18Linus Johansson (HBS)9546101242


Den 30 augusti kommer SM utomhus att avgöras för Sporting (OBS! ej Target som flyttas en vecka fram i tiden).Platsen är Kalvsjögård 33015 Bor.

enklare servering finns på plats.

Startavgift: 300:- (100:- för juniorer)

Anmälan sker senast 16 augusti till Odd Hedberg på mail, egir@live.se eller tel.0761686565

ps. Skyttar som skjuter med starkare armborst än 225 pund uppmanas att ta med egen butt att skjuta på ds.