SM-inomhus för Medeltid och Sporting

SM inomhus 2009
(Visby Skyttehall, Visby)
4/4/2009
IR600/40

(18m)

PlaceringSkyttOmg 1Omg 2Total
1Jocke Lennartson (GBK)256267*523*
2Tommy Hilding (GBK)256262518
3Krister Hallin (GAF)261*241502
4Gustav Malmborg (GAF)253249502
5Rolf Hallin (GAF)242250492
6Stig-Göran Wallner (GBK)231253484
7Christian Nilsson (GBK)238237475
8Jenny Hallin (GAF)178183361
9Anna Malmborg (GAF)204149353
10Lennert Olsson (GAF)92101193


Team:
1) GBK1525p*
2) GAF11496p
3) GAF2907p


SM inomhus 2009
(Visby Skyttehall, Visby)
4/4/2009
IR600/25

(18m)

PlaceringSkyttOmg 1Omg 2Total
1Gustav Malmborg (GAF)276*276552*
2Samuel Beijer (GAF)268261529
3Ola Eklund (GAF)229224453
4Micky Skottlund (GAK)210240450
5Dennis Persson (GAK)178214392
6Glenn Olsson (GAK)147119266


Team:
1) GAF1534p
2) GAK1108p



Representerade klubbar i detta mästerskap:
GAF Gotlands Armborstförening
GAK Göteborgs Armborstklubb
GBK Gävle Bågskytteklubb

*NYA SVENSKA REKORD!