Medeltida taveltävling

Gutars stora armborsttävling 2010
(Strandgärdet, Visby)
8/11/2010
MR90

(20, 30 & 40m)

PlaceringSkytt20 m30 m40 mTotal
*Tommy Hilding (Daler av Hille)29272682
*Krister Hallin (Joar Blå)27282681
*Christian Nilsson (Billy Dunba)28272681
*Johan Andersson (Roland de cantabria)29262479
5Mattias Lind (Blindstyre)27282479
6Jan-Åke Andersson (Nicolaus)28242476
7Lena Eklund (Kristina Carlsdottir)30271572
8Stig-Göran Wallner (Brostige )28212271
9Micke Zetterberg (SvartUlvv)27242071
10Rolf Hallin (Rolf Kraak)28221969
11Gustav Malmborg (Styrr Gizzurrsson)26231766
12Linda Färnström (Nötlöse)22201456
13Stephan Andersson (Stephan Antikristo)22201355
14Rikard Zetterqvist (Rikard)2424654
15Elisabeth Huzelius (Svala Torsdottir)22191152
16Sofia Callert (Sofia Callert)2116744
17Janne Hezelius (Jan Långe)2312742
18Lennart (Emeritz Oro)1517032
19Anna Malmborg (Renika Rickardsdottir)1813031
20Helena Haglund (Hel)291526
21Rasmus Wallner (Anonymus)4509


Semifinal 1
*Tommy Hilding (Daler av Hille)028028
*Johan Andersson (Roland de cantabria)026026


Semifinal 2
*Christian Nilsson (Billy Dunba)026026
*Krister Hallin (Joar Blå)025025


Bronsfinal
3Johan Andersson (Roland de cantabria)027027
4Krister Hallin (Joar Blå)025025


Guldfinal
1Tommy Hilding (Daler av Hille)028028
2Christian Nilsson (Billy Dunba)027027


Under onsdagen i medeltidsveckan kommer en taveltävling av typen R90 att avgöras.

För mer info se: Gutarsbagskyttar hemsida

OBS! deltagare i tävlingen åker rabaterat (idrottspriser) på båten, för att ta del av de bättre priserna skall ni ringa 0771-22 33 50 och använda lösenordet =Armborst Gotland=.

Arrangör:


Gutars Bågskyttar